Európa az eszkaláció kapujában: Macron nem zárja ki, hogy nyugati csapatokat küldjön Ukrajnába
Közben nyugati vezetők megállapodtak abban, hogy növelik a harmadik országbeli beszállítóktól történő lőszervásárlást.
Az amerikaiak az orosz birodalom legfontosabb részére akarták betenni a lábukat. Az oroszok meg nem hagyták.
„Macron, a franciák legújabb Napóleonja azon elmélkedik egy rakás másik idiótával közösen, akik sajnos részben más európai országok vezetői, hogy csapatokat kellene küldeni Ukrajnába. Nyilván hadüzenet nélkül, mert az az európai módi. A hülyéknek külön jelezném, hogy nem vagyok ruszofil, tehát nagyon nem szeretnék az orosz birodalom határvidékén élni, sem kívül, sem belül, de realitás anyánk, az a rohadt k*rva azt osztotta, hogy vagy Ukrajna lesz egy félig független, orosz befolyás alatt álló ország, vagy az orosz határ ott lesz, ahol a szovjet.
Lehet, hogy ez húsz év felőrlő háborúba kerül nekik, de ők olyanok, hogy képesek ilyesmibe belemenni. A Szovjetunió lehet, hogy sokkal erősebb volt a teljes birodalommal, mint a mostani Oroszország, viszont ennek a mai országnak nem kell viselnie a birodalom fenntartásának iszonyatos költségeit. És az oroszok most nem is egy hidegháború miatt csúcsra járatott nyugati haderővel állnak szemben.
A háború jelenlegi állása mellett lassan illene hozzászoknia minden eddigi optimistának, hogy az amerikaiak nem tudják megtartani az ukrajnai pozícióikat. Ez a tipikus kisgömböctempó volt a részükről, az orosz birodalom legfontosabb részére akarták betenni a lábukat. Az oroszok meg nem hagyták. És két év után most új helyzet van: az ukránok kezdenek elfáradni, és ez úgy látszik, új ötletekre sarkallja a nyugati vezetőket – például lehet, hogy érzékeny gazdasági pozíciói vannak a franciáknak is Ukrajnában.”
Ezt is ajánljuk a témában
Közben nyugati vezetők megállapodtak abban, hogy növelik a harmadik országbeli beszállítóktól történő lőszervásárlást.
Nyitókép: Photo by Christian Liewig - Corbis/Getty Images
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
A NATO-főtitkár szerint mivel a háború globális konfliktussá vált, az európai szövetségeseknek nagyobb szerepet kell vállalniuk.
„Ez elsősorban a jelenlegi amerikai kormányzat döntéseitől és választásától függ” – mondta az orosz elnök.
Az ukránok dróncsapást indítottak az egyik legnagyobb orosz olajfinomító ellen.